Přes pevnou IP adresu

Nastavení IP adresy

Toto nastavení se týká pouze připojení přes pevnou IP adresu. Pokud máte připojení přes PPPoE, použijte návod pro PPPoE připojení.

Pro správnou funkci připojení k internetu je třeba mít správně nastaveno připojení k síti. Nastavení se liší podle toho, zda jste připojeni přes hardwarový router, ADSL modem s rozhraním ethernet nebo přímo přes ethernet kabel. V prvním případě není třeba nic nastavovat, protože při standardním nastavení si počítač načte potřebné údaje z routeru (ADSL modemu). V případě, že jste připojeni přímo přes ethernet kabel, je třeba nastavit počítač takto:

Windows XP (2000)

Klepněte na tlačítko Start, nabídka Ovládací panely, ikona Síťová připojení. Zde klepněte pravým tlačítkem myši na připojení k síti, které používáte pro internet. Nejčastěji má název Připojení k místní síti. Vyberte položku Vlastnosti. V dialogovém okně Klepněte na název Protokol sítě Internet (TCP/IP) a na tlačítko Vlastnosti.

Dialog Připojení k místní síti - vlastnosti

Zde vyplňte části Adresa IP, Maska podsítě, Výchozí brána a DNS servery podle údajů, které máte v konfiguračních datech. Použijte údaje zadané pod hlavičkou Poskytovatel.

Dialog Protokol sítě internet (TCP/IP) - vlastnosti

Dále doporučujeme překontrolovat zabezpečení PC.

Windows 98 (95/ME)

Klepněte na tlačítko Start, nabídka Ovládací panely, ikona Síť. Zde vyberte Protokol TCP/IP. Pokud jich máte v dialogovém okně víc, vyberte ten, který je navázán na vaši síťovou kartu. Klepněte na tlačítko Vlastnosti.

Dialogové okno Síť

Zde na záložce Adresa IP zadejte údaje Adresa IP a Maska podsítě. Tyto údaje najdete v konfiguračních datech pod hlavičkou Poskytovatel.

Záložka Adresa IP

Vyberte záložku Brána, zadejte adresu výchozí brány do kolonky Nová brána a klepněte na tlačítko Přidat. Nově zadaná brána by se vám měla objevit v kolonce Nainstalované brány.

Záložka Brána

Na záložce Konfigurace DNS zadejte libovolný název do položky Hostitel a zadejte adresy DNS serverů přes tlačítko Přidat.

Záložka Konfigurace DNS

Dále doporučujeme překontrolovat zabezpečení PC.