Přes dynamickou IP (DHCP)

Jedná se o nejčastější způsob připojení PC (notebooku) v domácí síti. Tímto nastavením zajistíte, že počítač obdrží automaticky veškerou potřebnou komunikaci od Vašeho domácího routeru nebo modemu.

Klepněte na nabídku Start, volba Nastavení, ikona Síť a internet. Zde vyberte volbu Změnit možnosti adaptéru.

dhcp_navod_1

V následujícím kroku klikněte pravý tlačítkem myši na připojení k síti, které používáte pro připojení k internetu. Nejčastěji má název jako Připojení k místní síti, případně Ethernet. Pokud se připojujete bezdrátově po WiFi, pak bude zařízení mít název Bezdrátové připojení. V nabídce vyberte položku Vlastnosti a v právě otevřeném dialogovém okně vyberte volbu Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) a opět klikněte na tlačítko Vlastnosti.

dhcp_navod_2

V následujícím okně zaklikněte, případně zkontrolujte, že již jsou zakliknuté, volby Získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky. 

dhcp_navod_3

Pokud nebylo zvoleno, pak zvolte a uložte tlačítkem OK, stejně tak i předešlé okno. Nyní by si měl počítač zažádat konfiguraci sítě a Vám by mělo korektně fungovat připojení k Internetu.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete i odmítnout.