Novinky

Barum Czech Rally Zlín zná své vítěze

46. ročník Barum Czech Rally Zlín již tradičně podpořila společnost AVONET, s.r.o.


Utichlo hřmění motorů, ve vzduchu se už nevznáší typická vůně benzínu, motoristické žně jsou za námi. Letos se akreditovalo 123 automobilových závodních posádek a 309 novinářů z téměř 20 zemí světa.

Avonet fandí Barumce a poskytl pořadatelům a účastníkům technické zázemí v podobě internetového připojení a fanoušky potěšil free WiFi zónami v servisní a zážitkové zóně, v areálu Svitu a na náměstí Míru. Díky 5 webkamerám mohli všichni zpovzdálí sledovat dění v servisní zóně v Otrokovicích, start na ulici Vodní, rychlostní zkoušky ve Slušovicích a Trnavě nebo program na Náměstí Míru. Free WiFi připojení opakovaně využilo více než 1 200 unikátních návštěvníků, nejvíce připojených v jeden okamžik bylo 241, a to v sobotu 27. 8. 2016 v poledne.

Fanoušci v letních tropech přesahujících 30°C sledovali se zájmem nejen hlavní závod, ale vychutnali si i doprovodný program a například i devátou Star Rally Historic, kterou ovládl Lubomír Tenkl s vozem BMW M3 stylem start-cíl.

Vítězem Barum Czech Rally Zlín 2016 se po lítém boji s Rusem Alexejem Lukjaňukem s vozem Ford Fiesta R5 stal opočenský rodák Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia R5. Putovní pohár zůstane Kopeckému po jeho pátém vítězství na tratích ve Zlíně a okolí natrvalo, je prvním závodníkem, kterému se podařilo splnit jednu z podmínek pro zisk trofeje.

Kopecký sváděl v průběhu víkendu vyhrocenou bitvu s Lukjaňukem, až do poslední rychlostní zkoušky Maják nebyl mezi oběma jezdci více než devítivteřinový rozdíl. V závěrečné patnácté vložce při snaze předstihnout Kopeckého však narazil do zídky a skončil mimo elitní desítku. Druhé místo obsadil domácí Tomáš Kostka, třetí skončil Jan Černý (oba Škoda Fabia R5).

Vítězné posádce Kopecký – Dresler připíjíme na zdraví a děkujeme za neopakovatelný, nervy drásající, zážitek.