Novinky

Zajišťujeme bezplatné WiFi připojení v rámci iniciativy WiFi4EU

Díky nám a iniciativě WiFi4EU získají občané a návštěvníci ve veřejných prostorách v obcích Zádveřice, Bojkovice, Pozlovice a Hluk kvalitní vysokorychlostní připojení k internetu zdarma.


Iniciativa WiFi4EU podporuje zavádění bezplatného WiFi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, veřejné budovy, knihovny, zdravotní střediska nebo muzea v celé Evropě. Obce mohly požádat o poukázku na financování instalace WiFi sítě. Zařízení bezdrátové sítě musí být umístěno ve veřejných prostorách dané obce, které ještě nejsou vybaveny bezplatným WiFi připojením (tzv. hotspotem).

V České republice podalo žádost o dotaci celkem 361 obcí, z nichž jich nakonec uspělo 171 a zařadili jsme se tím na přední místa v Evropě.

Technická realizace celého projektu musí splňovat velmi náročné a přísné podmínky dané Evropskou unií. Naši zkušení kolegové z AVONET works, s.r.o.  jsou na tuto výzvu připraveni a těší se, že díky nám bude vysokorychlostí internet opět dostupnější.