Novinky

Už i Prima snížila kvalitu v DVB-T2. Přejděte raději na SledovaniTV

Programy televizní skupiny Prima šířené v DVB-T2 můžete naladit už pouze s rozlišením 1280×720p. 


JIž v listopadu 2019 jsme vás informovali o manipulacích, které provázely přechod vysílacího standardu DVB-T na DVB-T2. Co jsme psali se ihned po zavedení DVB-T2 naplnilo. Ve vysokém rozlišení Full HD, tedy 1920×1080p, vysílají pouze stanice České televize.

Programy skupiny Prima si pro diváky v říjnu 2020 po zavedení DVB-T2 připravily takzvané anamorfní "SD+" což byl takový hybrid mezi nízkým a vysokým rozlišením. Nicméně po zhruba dvou měsících se skupina Prima přidává k ostatním komerčním stanicím a snižuje rozlišení u stanic Prima, Prima Cool, Prima Krimi, Prima love, Prima Max, Prima Zoom a CNN Prima News na hodnotu 1280×720p. 

Nejprodávanější televizní obrazkovky mají rozlišení 3840×2160. Pro diváka, který takovou televizi vlastní a nechce být zbytečně omezován nekvalitním obrazem bez detailů, je pozemní vysílání nevhodné. Nejlepším řešením je přechod na vysílání televize přes internet jako je SledovaniTV.

Vyzkoušejte si SledovaniTV nezávazně na 2 měsíce ZDARMA.

Pokud od nás již internetové služby máte nebo si je zřídíte, můžete získat SledovaniTV na 2 měsíce zdarma a nezávazně si ho vyzkoušet. Stačí nám napsat na osobni@avonet.cz a my vám zašleme voucher a jednoduchý návod pro aktivaci. Ještě dnes tak můžete zažít opravdu vysokou kvalitu obrazu a zvuku.