Bezpečná síť Kernun UTM

Komplexní zabezpečení síťové infrastruktury

Kernun UTM integruje bezpečnostní prvky do jednoho zařízení a poskytuje komplexní zabezpečení síťové infrastruktury. Kontroluje webový provoz, chrání data, emaily, protokoly, počítače, jednoduše celou privátní síť. Samozřejmostí je nejen firewall, antivirová ochrana, ochrana mailové komunikace, antispam, antispyware, ochrana DNS, ale také autentizace uživatelů či šifrovaný vzdálený VPN přístup.

Kernun UTM řešení

Klíčové vlastnosti

 • Firewall, antivirus, antispam
 • Ochrana DNS a mailového provozu
 • Ochrana webového provozu
 • Bezpečný přístup na internet
 • HTTPS inspekce
 • Autentizace uživatelů
 • Šifrovaný VPN vzdálený přístup
 • Bezpečné propojení pobočkové sítě
 • Centrální správa a monitoring
 • Zajištění certifikační autority
 • Servisní podpora českého výrobce

Srdcem je aplikační proxy firewall

Základem Kernun UTM je aplikační proxy firewall, umožňující důkladnou analýzu HTTP, HTTPS, SMTP a DNS protokolů včetně detailní kontroly a vynucení pravidel bezpečnostní politiky. Součástí je také paketový filtr s možnostmi detekce vzdáleného operačního systému, který umožňuje řízení šířky pásma a ochranu proti útokům DoS. Veškerý provoz je logován lokálně nebo po síti pomocí „syslog“ protokolu. Kernun UTM je standardně dodáván s antivirem Kaspersky nebo Dr.Web. Kromě toho umí pracovat s antivirovými systémy využívajících ICAP protokol (Sophos, Symantec, McAffe, AVG či NOD32). Výhodou je podpora široké škály autentizačních mechanizmů (Single Sign On) v prostředí MS Active Directory, Kerberos, LDAP, RADIUS, případně je možná i konfigurace na stávající infrastrukturu zákazníka. V základní verzi systému uživatel najde i funkce pro filtrování obsahu, garanci autoritativní DNS odpovědi, ochranu proti DNS poisoningu nebo kontrolu obsahu HTTPS spojení. Zajištěn je také bezpečný vzdálený přístupu k interním zdrojům, stejně jako bezpečné propojení firemních poboček pomocí šifrovaných VPN tunelů. Centrální správa Kernun UTM (podporující Windows, Linux nebo FreeBSD klienta) nabízí monitoring v reálném čase, poskytuje detailní přehled a reporting o veškeré komunikaci interní sítě s internetem s přesností na organizaci, geografickou jednotku, skupinu zaměstnanců či jednotlivce.

Aplikační proxy firewall Kernun UTM

Garance technické podpory českého výrobce

Ve svém portfoliu výrobce nabízí ucelenou řadu modelů vhodných pro SMB až Enterprise. Zařízení Kernun UTM je standardně dodáváno v rackovém provedení 1U / 2U v základu vybaveno 2 nebo 4 gigabitovými síťovými porty, které je však možné rozšířit v případě 1U na osm a v případě 2U až na 18 portů. Všechny modely nově disponují dedikovaným, vzdáleným, management síťovým rozhraním IPMI (Intelligent Platform Management Interface). Volitelně lze modely provozovat v režimu vysoké dostupnosti (hot stand-by cluster), stejně jako provozovat celé zařízení ve virtuálním prostředí, kdy se snižují pořizovací investice o nákup fyzického HW. Výrobce poskytuje technickou podporu a svěřenou správu v režimu 8 × 5 nebo 24 × 7 včetně servisního zásahu v místě instalace dle pevně stanoveného časového limitu (SLA). Na českém trhu je Kernun UTM distribuován s garancí záruky opravy softwaru do stanoveného počtu dní od nalezení bezpečnostní chyby. Zájemci si mohou zařízení také nejdříve vyzkoušet a využít možnosti bezplatného testovacího provozu přímo ve svém prostředí.

Případové studie

Kernun UTM spolehlivě chrání Home Credit

Ke stažení

Produktový list Kernun UTM

 

Nezávazná poptávka

  

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete i odmítnout.