Kvalita sítě

Síť Avonet využívá nejmodernější technologie v oblasti poskytování telekomunikačních služeb. Její předností je především robustní kruhová topologie, redundance na všech úrovních a velká kapacitní rezerva. Abychom zajistili našim zákazníkům to nejlepší spojení, dbáme na kvalitu dodavatelů zahraniční konektivity a maximalizujeme počet navázaných peeringů.

Operátorská MPLS síť

Pro lepší řízení datového provozu a další zvýšení spolehlivosti poskytovaných služeb byla již v roce 2009 implementována do páteřní a agregační sítě moderní síťová technologie MPLS na zařízeních Cisco Systems. Síť Avonet se tímto odlišuje od řady jiných a řadí se mezi sítě operátorského typu zajišťující kromě internetového provozu také infrastrukturní služby, jako např. L2 okruhy o kapacitě až 10 Gbps dalším operátorům či providerům.

Kvalita sítě a vysílače Avonetu

Stabilita a výkon páteřní sítě

Základní topologii sítě tvoří vzájemně propojené kruhy. Hlavní uzly jsou umístěny v Praze a ve Zlíně a jsou vzájemně propojeny dvěma nezávislými optickými páteřními linkami o kapacitě 2 × 10 Gb/s. V hlavních uzlech jsou kvůli redundanci nasazeny čtyři routery Cisco řady 7600, dva v Praze a dva ve Zlíně. Také v dalších páteřních uzlech jsou MPLS boxy stejného výrobce.

IP konektivita sítě Avonet

Máme zajištěno více kvalitních zdrojů internetové konektivity, které se vzájemně doplňují a zálohují.

Tuzemská konektivita

  • neutrální peeringové centrum NIX.CZ: 10 Gb/s
  • komerční propojovací bod peering.cz: 10 Gb/s
  • v tuzemsku umístěné cache Google a Akamai: 10 Gb/s
  • přímé propoje v Praze (včetně IPTV): 5 Gb/s

Zahraniční konektivita

  • Cogent: 10 Gb/s
  • Level3, NL-IX, M246: 10 Gb/s
  • Slovenský SIX.SK: 1 Gb/s
 

Mapa sítě AVONET

Pokrytí 99 % ČR

Avonet poskytuje připojení k internetu na celém území ČR. Využíváme vlastní infrastrukturu (optika, metalika, bezdrát) i sítě jiných operátorů. Již od roku 2003 poskytuje celorepublikově službu AVONET Internet xDSL a symetrické okruhy na technologii SHDSL. V roce 2016 jsme rozšířili nabídku o symetrické připojky až 300 Mb/s v celé ČR. Od roku 2017 máme v nabídce také LTE internet. Ve Zlínském kraji provozujeme vlastní rozsáhlou optickou síť s více než 15 000 přípojkami pro firmy i domácnosti a více než 120 přístupových bodů bezdrátové sítě.

On-line zatížení sítě Avonet

Sami se můžete přesvědčit o výkonnosti, spolehlivosti a kapacitní rezervě naší páteřní sítě. Grafy zachycují on-line internetový provoz IPv4 a IPv6 v síti Avonet.

 

Záruka důvěryhodnosti

Jsme součásti NIX.CZ

Jsme součástí NIX.CZ

Jsme součástí českého peeringového uzlu NIX.CZ a členy projektu FENIX

Jsme členy RIPE NCC

Jsme členy RIPE NCC

Jsme členy fóra zajišťujícího koordinaci správy, údržby a rozvoje internetu

Jsme členy ISP Alliance

Jsme v ISP Allianci

Jsme v nezávislé a otevřené platformě pro podporu lokálních ISP