Kvalita sítě Avonet

Síť Avonet využívá nejmodernější technologie v oblasti poskytování telekomunikačních služeb. Její předností je především robustní kruhová topologie, redundance na všech úrovních a velká kapacitní rezerva. Abychom zajistili našim zákazníkům to nejlepší spojení, dbáme na kvalitu dodavatelů zahraniční konektivity a maximalizujeme počet navázaných peeringů.

Operátorská MPLS síť

Pro lepší řízení datového provozu a další zvýšení spolehlivosti poskytovaných služeb byla již v roce 2009 implementována do páteřní a agregační sítě moderní síťová technologie MPLS na zařízeních Cisco Systems. Síť Avonet se tímto odlišuje od řady jiných a řadí se mezi sítě operátorského typu zajišťující kromě internetového provozu také infrastrukturní služby, jako např. L2 okruhy o kapacitě až 10 Gbps dalším operátorům či providerům.

Kvalita sítě a vysílače Avonetu

Stabilita a výkon páteřní sítě

Základní topologii sítě tvoří vzájemně propojené kruhy. Hlavní uzly jsou umístěny v Praze a ve Zlíně a jsou vzájemně propojeny dvěma nezávislými optickými páteřními linkami o kapacitě 2 × 10 Gb/s. V hlavních uzlech jsou kvůli redundanci nasazeny čtyři routery Cisco řady 7600, dva v Praze a dva ve Zlíně. Také v dalších páteřních uzlech jsou MPLS boxy stejného výrobce.

IP konektivita sítě Avonet

Máme zajištěno více kvalitních zdrojů internetové konektivity, které se vzájemně doplňují a zálohují.

Tuzemská konektivitaZahraniční konektivita
neutrální peeringové centrum NIX.CZ: 10 Gb/s Cogent: 10 Gb/s
komerční propojovací bod peering.cz: 10 Gb/s Level3, NL-IX, M246: 10 Gb/s
v tuzemsku umístěné cache Google a Akamai: 10 Gb/s Slovenský SIX.SK: 1 Gb/s
přímé propoje v Praze (včetně IPTV): 5 Gb/s

Pokrytí internetem 99 % ČR

Mapa sítě AVONET

Poskytujeme opravdu rychlé připojení k internetu po celé ČR. Využíváme vlastní infrastrukturu i sítě jiných operátorů. Od roku 2017 nabízíme také LTE internet. Ve Zlínském kraji provozujeme vlastní rozsáhlou optickou síť s více než 18 000 přípojkami pro firmy i domácnosti a více než 120 přístupových bodů bezdrátové sítě. Sami se přesvědčte o výkonnosti, spolehlivosti a kapacitní rezervě naší páteřní sítě.

On-line zatížení sítě Avonet

Záruka důvěryhodnosti

Jsme součásti NIX.CZ

Jsme součástí NIX.CZ

Jsme součástí českého peeringového uzlu NIX.CZ a členy projektu FENIX

Jsme členy RIPE NCC

Jsme členy RIPE NCC

Jsme členy fóra zajišťujícího koordinaci správy, údržby a rozvoje internetu

Jsme členy ISP Alliance

Jsme v ISP Allianci

Jsme v nezávislé a otevřené platformě pro podporu lokálních ISP