Novinky

Rybky Avonetky potěšily děti na Zlínském Vorvani 2016

Zlínský Vorvaň, to je soutěž dětských týmů ze Zlínska i Slovenska, která má v soutěžících vzbudit hlavně kolektivního ducha a soudržnost a také soutěživost a sportovní chování.


Sportovní hala plná nadšených dětí v dresech či různých převlecích, maskoti, transparenty, cedule, všudypřítomný ryk, mohutné povzbuzovaní. Kdo nemá v ruce pom pomy, trumpetku, píšťalku, řehtačku či bubínek, jako by nebyl. Letos se Zlínský Vorvaň konal již po sedmnácté a zúčastnilo se ho 27 družstev. Do soutěže se zapojuje i družstvo handicapované mládeže a také fandící obecenstvo.

Tento ročník zahájily mohutné mexické vlny a rozsvícené mobilní telefony. Jásající děti přišli pozdravit i primátor Miroslav Adámek a primátor města Púchova Rastislav Henek. Děti se utkaly ve čtyřech netradičních disciplínách, v mezičase mohli diváci obdivovat vystoupení taneční i hudební nebo mohly vyhrát hodnotné ceny v rámci tomboly, do které jsme věnovali naše hebké a roztomilé plyšové rybky Avonetky spolu s poukazy na 2 měsíce internetu zdarma. V listopadu je to 20 let, co vyplul AVONET na vody internetu s cílem nabídnout ty nejlepší služby. Dnes jsme na internetu jako ryby ve vodě a tak jsme rádi potěšili děti právě našimi rybkami.


A jak to celé dopadlo? Loňské vítězství se podařilo obhájit po urputném boji ZŠ Zlín, Okružní. Na druhém místě se umístila ZŠ J. A. Komenského, Púchov SK, s rozdílem pouze jednoho jediného bodu a třetí místo získala zaslouženě ZŠ Slavičín – Vlára.

Ceny poroty, kterou tvořili zástupci měst Zlín a Půchov, Městské policie Zlín a společnosti Avonet, získaly tři školy. Byly jimi ZŠ Valašské Klobouky za ztvárnění emblému vorvaně pomocí vršků z PET lahví, dále pak ZŠ Vsetín Sychrov a v neposlední řadě ZŠ Štítná. Dále se udělovala cena za nejlepší image a nejlépe fandící publikum.
Děkujeme za jedinečnou, strhující a neopakovatelnou atmosféru a těšíme se zase za rok!