Novinky

Avonet používá špičkové vybavení

Naši optickou síť neustále rozšiřujeme a zkvalitňujeme. Budujeme lokální sítě také pro naše zákazníky. Aby nám šlo vše pěkně od ruky, používáme profesionální svářečku optických vláken,  zafukovačku kabelů a ethernet analyzátor.


Vytvořili jsme samostatnou divizi výstavby optické sítě, která kromě budování vlastní sítě odbavuje i požadavky zákazníků na propojení budov optikou. Všichni zákazníci Avonetu se tak mohou spolehnout na tým odborníků se špičkovým vybavením a mnohaletou praxí.

Furukawa FITEL S153APři budování optických sítí se neobejdeme bez svářečky optických vláken. Náš model značky Furukawa na rozdíl od většiny podobných zařízení disponuje pokročilejší technologií 3D, která umožňuje aktivně vystředit svařovaná vlákna ve třech osách do optimální pozice pro svar s minimálními útlumy, což má pozitivní vliv na kvalitu sítě. Použití vlastního nastavení svářecího programu nám dovoluje svařovat různé druhy jednovidových vláken s různými charakteristikami bez degradace spoje. Příjemným bonusem je možnost pořídit fotografie provedených svárů a mít tak vše plně pod kontrolou. Díky kompaktním rozměrům svářečky jsme navíc schopni opravit vlákna i v místech se zhoršeným přístupem.

Pro rozsáhlejší instalace nejen zákaznických sítí potřebujeme také vlastní profesionální zafukovačkou optických kabelů. Zvolili jsme NEMSAT české výroby, která nám dovoluje instalovat kabel bez jeho přerušení,  Toto zařízení umožňuje záfuk optického kabelu o průměru 212 mm do chrániček (trubky, mikrotrubičky) o průměru 5 - 40 mm na velké vzdálenosti, čímž viditelně urychluje a usnadňuje výstavbu a rozšiřování sítě. Navíc díky možnosti pohonu elektrickým proudem lze zafouknout optické kabely na kratší vzdálenosti bez použití kompresoru.

VePAL TX130M+

K analýze nejpoužívanější síťové technologie dneška používáme ethernet analyzátor VePAL TX130M+ od americké společnosti VeEX. Současná různorodost a charakter síťových služeb kladou na Ethernet sítě vysoké nároky z hlediska garancí šířky přenosového pásma a kvality služeb (nastavení QoS). Díky našemu vybavení a zkušenostem tak můžeme nabídnou své služby i v tomto směru.

V případě zájmu o komplexní služby v oblasti výstavby telekomunikačních sítí se na nás neváhejte obrátit.