Novinky

Zařízení pro připojení k internetu: WiFi routery

Víme, že vyznat se v technice může být oříšek. Nebojte, rozhodně vás nenecháme na holičkách a pomůžeme vám s výběrem nejvhodnějšího zařízení k vašemu internetu.


V domácnosti se k internetu přece už dávno nepřipojujete pouze jediným počítačem. Abyste si mohli užívat rychlý internet na všech vašich zařízeních včetně těch mobilních, potřebujete kvalitní WiFi router (k xDSL či LTE připojení je vyžadován tzv. modem, ale o tom až příště). Pokud tedy dosud žádný router nevlastníte nebo je ten váš již prostě zastaralý, rádi vám pomůžeme s výběrem nejlepšího routeru z naší nabídky zařízení.

V první řadě je dobré vědět, že router si nemusíte kupovat, ale můžete využít také pronájem zařízení, což s sebou přináší mnoho výhod:

  • žádné zřizovací náklady - pouze měsíční pronájem 39 Kč
  • router od nás dostanete kompletně nastavený, stačí jej zapojit do sítě a můžete surfovat
  • nemusíte se starat o záruku
  • bezplatná a rychlá výměna v případě poruchy - už žádné 30 denní čekání na vyřízení reklamace!
  • cenově dostupné kvalitnější a výkonnější zařízení za 59 Kč měsíčně

V čem se liší jednotlivé routery v naší nabídce?

MikroTik RB941-2nD-TCWiFi router Mikrotik RB941 doporučujeme uživatelům, kteří ocení pokročilé možnosti nastavení i minimalistický design. Díky dvěma intergrovaným 1,5 dBi anténám pro pásmo 2,4 GHz spolehlivě pokryje WiFI signálem menší prostory jako jsou byty a malé firmy. Váš notebook tak připojíte bezdrátově právě pomocí WiFi, či jedním ze 3 volných Ethernet portů s podporou přenosovné rychlosti až 100 Mb/s. Zajímavou vychytávkou je možnost nápájet tento router pomocí USB kabelu například přímo z počítače a nemuset se tak omezovat pouze běžnými elektrickými zásuvkami.

ZyXEL NBG-418N v2Skvělým řešením nejen do rodinných domů je WiFi router ZyXEL NBG-418N v2. Disponuje dvěma všesměrovými 5 dBi anténami pro pásmo 2,4 GHz, které zajištují lepší pokrytí WiFI signálem. Díky tomu se připojíte třeba i v houpací síti za domem. Router navíc inteligentně omezuje zbytečnou spotřebu energie regulací vyzařování WiFi, když se nepoužívá. Nechybí ani 4 volné Ethernet porty s rychlostí až 100 Mb/s. Pokud vyžadujete stabilní, spolehlivé a bezpečné bezdrátové připojení k internetu, pak je pro vás tento router správnou volbou.

ZyXEL NBG6515Výše uvedené základní routery doplňuje nadstandardní WiFi router ZyXEL NBG6515 určený pro náročnější zákazníky, který získal i ocenění PALEC Computer! Silné a spolehlivé bezdrátové pokrytí celé domácnosti dostanete díky dvěma opravdu výkonným externím anténám s podporou 2,4 GHz i méně zarušeného 5 GHz pásma, což umožňuje provoz s vysokými přenosovými rychlostmi v bezdrátové síti. To oceníte především při přenášení velkého objemu dat v krátkém čase jako například plynulé streamování HD videí či hraní her pro více hráčů bez nepříjemných prodlev. Díky USB konektoru můžete připojit například tiskárnu, která tak bude dostupná pro všechna vaše zařízení v síti, nebo třeba využijte flashdisk a díky podpoře DLNA můžete jednoduše sdílet fotografie, hudbu i videa s ostatními zařízeními v síti a vytvořit tak ze svého domova propojené domácí kino.

Věříme, že vám toto krátké představení bude k užitku při rozhodování, který router zvolit. Potřebujete-li více inforamcí či poradit s něčím dalším. neváhejte se na nás obrátit. Jsme vám plně k dispozici na telefonu 575 575 777 nebo na emailu osobni@avonet.cz :)