Novinky

Internet pro opravdové tvrďáky jedině od Avonetu

Beznadějně vyprodaný festival - všech 25 tisíc lístků zmizelo z pokladen měsíc před jeho konáním - to je Vizovický Masters of Rock.


Stanové městečko zmizelo, hluk utichl, fanoušci rocku a metalu se rozjeli zpět do svých domovů. Patnáctý ročník největšího rockového festivalu v ČR zavřel své brány.

Metalheads, jak si fanoušci tvrdé hudby říkají, přijeli na Mastery z téměř 40 zemí světa. Vedle Čechů a Slováků byla nejpočetnější fanouškovská základna z Německa. Nechyběla však ani Velká Británie, Rakousko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Norsko, USA a Kanada.

Mezinárodní festival takových rozměrů potřebuje skvělé organizátory a ti se neobejdou bez spolehlivého připojení k internetu. Proto právě Avonet každoročně zajišťuje připojení pořadatelům i účinkujícím a free WiFi zóny pro návštěvníky, kteří letos mohli jako dárek navíc získat 3 měsíce pevného internetu na doma zdarma. Aby mohli fanoušci tvrdé hudby zůstat déle online, využívali vypůjčení powebanky a nabíjeli svůj mobilní telefon i v hudebním kotli. K free WiFi se tak během festivalu připojilo téměř 8 000 unikátních zařízení, jimiž fanoušci přenesli celkem přes 130 GB dat! A na množství fotek a videí na sociálních sítích je to znát.

Festival oficiálně zahájila ryze valašská skupina Fleret, která odehrála vzpomínkovou show na Jarmilu Šulákovou plnou lidových písní společně s její dcerou Zuzanou. Tím přehlídka tuzemských kapel rozhodně nekončila. Lucie Bílá, Honza Toužimský z Arakainu, Kamil Střihavka, zpěvačka Tanja a další společně poprvé představili v rámci nového projektu BOHEMIAN METAL RHAPSODY výpravný projekt spojující prvky metalové opery a muzikálově pojatého ztvárnění rockové hudby. Z pódií zněla čeština i při koncertech skupiny Harlej, Kreyson či Dymytry.

Objevem festivalu se stala poprvé vystupující skupina FOLLOW THE CIPHER. Na festivalu celkem vystoupilo bezmála čtyřicet kapel, polovina z nich byla na Masterech úplně poprvé. Pořadatelům se podařil husarský kousek, po osmiletém úsilí dostali na vizovické pódium německou legendu Running Wild, která do Česka nezavítala již neuvěřitelných pětadvacet let. Kapely jako Sepultura, Stratovarius a Sabaton určitě není třeba představovat. Za zmínku stojí fakt, že kvůli velkolepé pekelné show německé skupiny Kreator musela být dokonce vyztužena konstrukce střechy.

Věříme, že jste si festival náležitě užili, stejně jako tvrďačka rybka Avonetka, a to i díky našemu internetu. Už teď se těšíme na příští ročník \m/