Novinky

Zrychlujeme pevný internet na Kroměřížsku

Zatímco někdo již své novoroční předsevzetí porušil, my to své plníme a do nového roku jsme vkročili aktivně zprovozněním vlastního síťového zařízení pro pevný internet v centru Kroměříže


Na Kroměřížsku dlouhodobě nabízíme internetové připojení prostřednictvím technologie xDSL přes pevnou síť, kterou v Kroměříži doplňuje vlastní WiFi síť. S WiFi internetem od nás se můžete také potkat „Avonetím“ červeném autobusu kroměřížské MHD.

Zprovozněním vlastního tzv. DSLAMu ve svém novém uzlu, v bývalé budově Telecomu, dáváme lokálním zákazníkům možnost vysokorychlostního pevného připojení až 100 Mb/s bez nutnosti zásahů v jejich domech a bytech. Kromě rychlého a stabilního internetu navíc přicházíme do Hanáckých Athén i s atraktivní nabídkou hlasových služeb přes pevné linky pro firmy a se zážitkovou televizí Kuki pro domácnosti, která jako jediná televize na trhu umožňuje zdarma měnit programovou skladbu každých 30 dní dle vlastního výběru. „V Kroměříži, která je na seznamu UNESCO, jsou historické části, kde jsou nepřípustné výkopy potřebné k nové výstavbě fixní optické infrastruktury pro telekomunikační služby. Využití existující zemní kabeláže pevných linek a jejich napojení do naší nové technologie nám umožňuje i v centru města nabídnout rychlosti a garance, které bývaly výsadou pouze velkých sídlišť“, říká jednatel společnosti AVONET, s.r.o. Tomáš Máčalík.

„Díky zprovoznění vlastního zařízení můžeme zákazníkům nabídnout nejen vyšší rychlosti stahování dat, ale i nahrávání obsahu na internet, což je v současné době neméně důležitý parametr, který naše konkurence často zanedbává. I jedna fotka z mobilního telefonu má velikost několik megabajtů, nahrávání celého alba z výletu např. na sociální sítě je tak s pomalým uploadem nepříjemně zdlouhavá činnost“, dodává marketingový manažer společnosti Roman Majda.

Koncoví zákazníci, ať už z řad občanů či z řad místních firem a organizací si mohou ověřit dostupnost rychlejšího pevného internetu nejen v Kroměříži jednoduše na www.avonet.cz, kde stačí zadat adresu a rovnou odeslat poptávku.