Novinky

AVONET připojen do projektu FENIX

Díky našemu členství v ISP Allianci jsme součástí projektu FENIX a řadíme se tak mezi přední české poskytovatele internetových služeb, kterým není lhostejná bezpečnost českého internetu.


Vznik projektu FENIX v roce 2013 je reakcí na masivní DoS útoky, kterým byly v březnu toho roku vystaveny české banky, média a někteří operátoři. Cílem projektu je zajistit v případě DoS útoku dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do projektu FENIX.

Abychom mohli být do projektu FENIX připojeni, museli jsme my i ISP Alliance splnit poměrně přísné podmínky členství, a to organizační i technické. Tyto podmínky jsou nutností – platí totiž, že členové projektu FENIX si musí v oblasti síťové bezpečnosti maximálně důvěřovat a spolupráce s někým, kdo není naladěný na podobnou vlnu, je nepředstavitelná.

Členství v projektu FENIX Avonetu přináší výhodu ve výběrových řízeních na konektivitu, kde je kladen důraz na bezpečnost a vysokou dostupnost internetových služeb. Dále si splňujeme důležitý preventivní krok a v neposlední řadě je nám zaručeno, že v případě útoku nezůstaneme na celý problém sami.

Kvalitu konektivity si můžete otestovat například na webu: