Novinky

Dejte si pozor na podvodné emaily, které se aktuálně šíří internetem

Aktuálně monitorujeme zvýšený počet phishingových útoků, cílených na naše zákazníky. Phishing je forma útoku s pomocí technik sociálního inženýrství, kdy se útočník vydává za důvěryhodnou autoritu s cílem získat citlivá data oběti.


Phishingový útok se na první pohled tváří jako oficiální zpráva od vašeho poskytovatele, která však vyzývá k zadání osobních či přihlašovacích údajů. Údaje se snaží získat buďto odpovědí na e-mail nebo podvržením falešné stránky, kde máte údaje zadat. Cílem Phishingového útoku jsou citlivá data uživatele, které útočník později může prodat na černém trhu nebo rovnou použít k vydírání oběti a zisku finančních prostředků.

Phishingovy utok 

Odhalit podvodný e-mail, dotazník nebo jiný druh podvodné aktivity je čím dál složitější. Podvodníci mají často již dokonale zvládnutou češtinu a text tak působí věrohodněji, než tomu bylo dříve. Často také zmiňují přesný název společnosti, za kterou se vydávají a mnohdy využívají a zobrazují její logo. Přesto máme stále možnosti a jednoduché postupy, jak tyto nekalé praktiky odhalit a nepřijít o citlivé údaje nebo o ztrátu svých finančních prostředků.

Jak nenaletět internetovým podvodníkům?

Další videa ze seriálu JAK NA INTERNET můžete zhlédnout zde. Podívejte se také na videa z projektu NEBOJTE SE INTERNETU, které jsou přizpůsobeny zralejším divákům, kteří na rozdíl od mladé generace novým technologiím často tolik nerozumí, a dokonce mohou mít z jejich používání obavy. Ty můžete zhlédnout a dále sdílet zde.

Zkontrolujte si url adresu v prohlížeči

Nejjednodušší způsob, jak odhalit podvod, je zkontrolovat adresní řádek ve vašem prohlížeči. Konkrétně si vždy zkontrolujte doménu - u nás se setkáte s variantami avonet.cz, konto.avonet.cz. Náš web je také zabezpečený díky https (https://avonet.cz), což vám naznačuje ikonka zámku vedle adresního řádku. Podvodné stránky bývají často nezabezpečené a mají buďto nesmyslné domény typu 3x4zs4512.com nebo se snaží název firmy komolit jako avonat.cz

Aktualizujte si vaše zařízení

Vždy udržujte váš počítač, mobilní telefon i jiná zařízení, se kterými se připojujete na internet, aktualizované. Výrobci těchto zařízení na podvodníky reagují téměř okamžitě a vydávají bezpečnostní aktualizace, které vám pomohou se před podvodníky chránit.

Používejte spolehlivý antivirový program

Nikdo z nás není dokonalý a i přes veškerá opatření se může stát, že se občas na internetu dostaneme tam, kam nechceme. Proto je důležité mít u sebe pomocníka, který nás na tyto případy upozorní, či nám rovnou zamezí přístup a ochrání naše osobní data, hesla a v konečném důsledku i peníze na bankovním účtu. V Avonetu dlouhodobě všechna naše zařízení brání antivirový program od slovenské společnosti ESET, který splňuje ty nejnáročnější požadavky na ochranu dat a pravidelně vítězí v testech mezi ostatními výrobci antivirů. Antivirový software ESET Multi-Device Security si můžete jednoduše pořídit společně s naším internetem.

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete i odmítnout.