Novinky

Nové tarify s vysokou rychlostí nahrávání na naší optické síti

Doba, kdy většině z nás stačila pouze vysoká rychlost stahování je nenávratně pryč. Rychlé nahrávání se stává neodmyslitelnou součástí kvalitního připojení.


Proč je dobré mít rychlý internet

Internetové připojení je služba specifická tím, že ji využíváte během dne velmi různě. Při běžné denní práci, čtení online zpráv a práci s emailem připojení vytěžujete jen minimálně. Největší zátěž připojení je ve večerní hodinách, kdy k chytrým zařízením usedá celá rodina. Sledovaní televize přes internet, procházení videí na YouTube, hltání seriálů na Netflixu či Voyo, hraní videoher - to vše se nasčítá a vaše internetové připojení jede na plné obrátky. Pouze dostatečně rychlé připojení dokáže všechny požadavky odbavit tak, abyste si ničeho nevšimli a mohli se nerušeně věnovat vašim aktivitám.

Kdy využijete rychlost odesílání?

Nemusíte být nutně Streamer, YouTuber nebo počítačový nadšenec, abyste potřebovali vysokou rychlost odesílání dat na internet.

Z dat společnosti Ookla (provozovatel nejznámějšího internetového měřiče rychlosti speedtest.net) je medián rychlosti odesílání v ČR 20 Mb/s. Medián určuje prostřední hodnotu – to znamená, že polovina celé České republiky dosahuje stejné nebo nižší rychlosti. Stačí tedy zapnout videohovor, nasdílet svoji obrazovku ve vysokém rozlišení a kapacita odesílání bude u poloviny internetových linek v ČR ihned vyčerpána. 

A to není jediný kámen úrazu. Mnoho z nás má ve svém chytrém telefonu nastaveno automatické zálohování fotek a videí do nějakého internetového uložiště (cloudu). Během dne vyfotíte pár snímků, natočíte několikatminutové video ve vysoké kvalitě a jakmile se po příchodu domů připojí váš telefon k domácí WiFi síti, začne vaše připojení naplno zatěžovat odesíláním dat.

Přitom není až tak důležité, jestli se vám fotografie a videa zazálohují za 1, 5 nebo 10 minut. Důležité je mít dostatečně vysokou rychlost odesílání, aby vám tato aktivita nenarušila ostatní služby, které internetovou přípojku také aktuálně využívají, jako například zmíněný videohovor.

Rychlost nahrávání je velmi důležitá i pro hráče online her na počítači, herní konzoli, tabletu nebo na mobilu. Při hraní her probíhá neustálá komunikace jak směrem k uživateli, tak i od uživatele směrem k hernímu serveru. Čím akčnější hra je, tím více záleží na každé milisekundě, a to v obou směrech. V případě byť jen chvilkového vytížení kapacity připojení pak hráč vnímá zasekávání a z herního zážitku se stává spíše noční múra.

Jaké připojení zvolit?

Některé druhy připojení bohužel ze své podstaty neumožňují, aby byla rychlost odesílání stejně vysoká, jako rychlost stahování. To však není případ připojení přes optickou síť. A právě do té investujeme a neustále ji rozšiřujeme na území Zlínského kraje. I proto nyní nově nabízíme našim zákazníkům zcela nové tarify Sprint, které splňují požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů v následujících letech.

Náš nový tarif Sprint mini HD s rychlostí stahování i nahrávání dat 100/100 Mb/s je cenově nejdostupnější a zcela dostačující pro méně náročné jedince. Pro naprostou většinu domácností je pak ideální tarif Sprint aktiv HD s vysokou rychlostí 250/250 Mb/s, která zajistí celé vaší rodině plynulé a ničím nerušené využívání naprosto všech internetových služeb. O tom svědčí i fakt, že si ho zvolí 4 z 5 našich zákazníků. Pro fajnšmekry a uživatele, kteří často stahují či nahrávají velké objemy dat, máme ve vybraných lokalitách připraveny také tarify Sprint extra HD s rychlostí 500/500 Mb/s a Sprint ultra HD s rychlostí 1000/500 Mb/s.

Máte o nové tarify zájem? Pak neváhejte a objednávejte prostřednictvím našeho ověřovače.

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete i odmítnout.