Novinky

Pracujte a bavte se z bezpečí domova díky rychlejšímu internetu

Bezpečnostní rada státu dnes vyhlásila nouzový stav. Již první den uzavření škol a omezení společenských akcí jsme ve špičce registrovali v naší síti mezitýdenní nárust přenosu dat o téměř 25 %. Co bude dál?


Díky nutným opatřením rady státu, které mají za úkol hlavně snížit šanci, že se nebezpečný virus bude dále šířit, budou lidé mnohem více času trávit doma v bezpečí. Spousta firem svým zaměstnancům doporučuje či přímo nařizuje práci z domova, tzv. homeoffice. Z internetu se tak stává extrémně důležitý pracovní nástroj, který musí fungovat i při vytížení ostatními členy domácnosti.

Požadavky na stabilní rychlé internetové připojení rostou

V těchto dnech již registrujeme zvýšený zájem našich zákazníků o rychlejší připojení, než které využívali doposud. Zvýšený je také zájem o naši internetovou televizi SledovaniTV, který je důsledkem kombinace právě probíhající epidemie a blížícího se termínu přechodu na vysílací standard DVB-T2.

Provoz v naší síti dosáhl hodnot, které byly v běžných dnech k vidění pouze ve večerních špičkách. Objem přenášených dat nám vzrostl ve špičce v mezitýdenním srovnání o téměř 25 %. U některých našich zákazníků pak dosahuje nárůst jejich přenesených dat i několik stovek procent.

Provoz v síti AVONET za týden 4.3 . - 11. 3. 2020

Naše síť je na nápor připravena

V posledních měsících jsme provedli optimalizace našich páteřních okruhů, díky kterým jsme získali tři na sobě nezávaislé optické páteřní linky mezi Zlínem a Prahou o kapacitě 3 × 10 Gb/s od tří dodavatelů. Díky těmto opatřením jsme připraveni i na několikanásobně vyšší provoz, než který v současnosti v naší síti plyne. Jsme také součástí českého peeringového uzlu NIX.CZ a členy projektu FENIX který se stará o bezpečný provoz internetových sítí.

Buďte v bezpečí s rychlejším internetem už nyní

Všem zákazníkům, kteří dnes využívají tarif našeho pevného internetu Sprint s nižší rychlostí, než která je u nich v rámci aktuálně použité technologie dostupná, nabízíme přechod na vyšší tarif při zachování současné ceny do konce května 2020.

Současně stále platí naše akční nabídka SledovaniTV nezávazně na 2 měsíce zdarma pro ty, kteří tuto služby dosud nevyužívají.

Kontaktujte naše zákaznické centrum na telefonu 575 575 777 nebo nám napište email na osobni@avonet.cz a zajistěte si stabilní a rychlý internet ještě dnes.