Novinky

Máme nový bankovní účet pro úhradu internetových služeb

Osobní zákazníci (domácnosti) mohou platit na náš nový účet vedený u české Fio banky. Proč jsme se pro změnu banky rozhodli a co musíte jako náš zákazník udělat jsme pro Vás shrnuli v této aktualitě.


Náš nový bankovní účet pro osobní zákazníky (domácnosti) má číslo 2701317130/2010 a je vedený u české Fio banky.

Tato změna nám umožní spárovat vaši platbu ihned po jejím připsání a vyhnout se tak zbytečným urgencím nebo blokacím služby. Kdy přistupujeme k blokaci služeb a jak v takovém případě postupovat si můžete přečíst zde.

Platby přijaté na původní bankovní účet spárujeme obvykle až následující pracovní den. Podmínkou uvedených termínů pro spárování platby je zadání správného variabilního symbolu. Podrobné informace o vystavení faktur a úhradě za naše služby uvádíme na našem webu avonet.cz/uhrada-sluzeb.

Níže uvádíme akce, které musíte provést pro různé typy úhrad služeb.

Platby trvalým příkazem

Stačí si změnit číslo trvalého příkazu na 2701317130/2010. Variabilní symbol se nemění a zůstává stejný. 
Pokud si chcete nastavit nový trvalý příkaz, můžete použít libovolný variabilní symbol z dříve vystavených faktur.

Jednorázové platby podle údajů z faktury nebo QR kódem

Na fakturách od března 2021 již uvádíme nové číslo účtu a není tedy třeba nic měnit. V případě platby načtením QR kódu se vám také načte již nový účet.

Platby pomocí SIPO

Zde nemusíte provádět žádnou akci. Změnu si vyřešíme na naší straně. Pošta nám avizuje platbu většinou během 3 dnů po tom, co Vám platbu strhne z účtu. Párování platby s vaším účtem provádíme na základě avíza z pošty.

Platby pomocí inkasa

Je nutné navštívit vaše internetové bankovnictví nebo kontaktovat vaši banku a změnit v souhlasu k inkasu číslo našeho účtu na 2701317130/2010.

Jakmile změnu provedete, je nutné nás o tom informovat na emailu osobni@avonet.cz nebo telefonicky na čísle 575 575 777. Bez informace o změně vašeho souhlasu k inkasu budeme dále inkasovat na původní účet u Sberbank.

Platby v hotovosti

Platby v hotovosti je možné provádět na pobočkách Fio banky. Za platbu si banka účtuje 90 Kč. Doporučujeme vám využít libovolný bezhotovostní typ platby, který je ZDARMA.