Novinky

DVB-T2: Kdy se vypne starý vysílač u vás doma?

Vláda před pár dny schválila nové termíny pro vypínání jednotlivých vysílačů. Jste připraveni?


Koronavirus pozastavil vypínání DVB-T vysílačů a přidal uživatelům pár měsíců navíc k vyřešení přechodu na DVB-T2. Pokud půjde vše podle plánů ministerstva průmyslu a obchodu, bude celý přechod na vysílací standard DVB-T2 dokončen do konce října 2020.

Tento nový termín je v souadlu s evropskými nařízeními a nedodržení původní červnové lhůty je vzhledem k mimořádným opatřením v naší zemi obhajitelné.

Termíny vypínání jednotlivých velkých vysílačů naleznete na Lupa.cz. Na zlínsku se bude postupovat podle následujícího harmonogramu a místní diváci pozemního vysílání tak budou mezi posledními, které změna zasáhne:

30. září 2020
Vypnutí DVB-T
Tlustá hora: Multiplex 1 (ČT) na kanálu 33)
DVB-T2 vysílání České televize již nyní naladíte na 26. kanálu
21. října 2020
Vypnutí DVB-T

Zlín – Tlustá hora: Multiplex 2 na kanálu 49
Zlín – Tlustá hora: Multiplex 3 na kanálu 25

21. října 2020
Vypnutí přechodové sítě DVB-T2
Zlín – Tlustá hora: Multiplex 12 na kanálu 22
 22. října 2020
Zapnutí DVB-T2
Zlín – Tlustá hora: Multiplex 22 na kanálu 22
Zlín – Tlustá hora: Multiplex 23 na kanálu 33

IPTV jako nejlepší řešení

Všichni naši noví i stávající zákazníci, kteří využívají IPTV služeb SledovaniTV nebo KUKI nemusí nic řešit. Díky sledování televize přes internet máte nyní i do budoucna zajištěno, že vás žádné změny vysílacích standardů nebudou nikdy otravovat. Navíc získáte oproti pozemnímu vysílání bezkonkurenční výhody jako pozastavení právě běžícího programu, přeskakování reklam nebo sledování svých oblíbených pořadů až 7 dní zpětně. Navíc můžete televizi přes internet sledovat na mobilních zařízeních nebo na počítači, a to současně se sledováním v televizoru.

Vyzkoušejte si SledovaniTV nezávazně na 2 měsíce ZDARMA.

Pokud od nás již internetové služby máte nebo si je zřídíte, můžete získat SledovaniTV na 2 měsíce zdarma a nezávazně si ho vyzkoušet. Stačí nám napsat na osobni@avonet.cz a my vám zašleme voucher a jednoduchý návod pro aktivaci.