Nastavení emailových filtrů

V dnešní době jsou uživatelé elektronické pošty zahlcováni množstvím emailů. Pro jejich snadnější zvládnutí je možné použít filtry zabudované ve vašem poštovním programu. Ty vám umožní třídění doručené pošty, její barevné označení a případně i její smazání.

Tento návod platí pro poštovního klienta Outlook Express 5.x a 6.x. V jiných poštovních klientech je nastavení podobné.

Pokud chcete doručenou poštu třídit, vytvořte si novou mailovou složku, do které budou zprávy přesouvány. V menu "Soubor" vyberte položku "Složka" a následně "Nová... ". Teď zbývá složku pojmenovat, zvolte libovolný název.

V menu "Nástroje" vyberte položku "Pravidla pro zprávy " a následně "Pošta... ". Nyní se objeví dialog, pomocí kterého vytvoříte pravidlo.

Pravidlo pro poštu

  • Nastavte podmínky pravidla. Např. "Kde řádek Od obsahuje osoby"
  • Nastavte akci, tedy to, co se má s daným mailem provést. Např. "Přesunout do složky"
  • Nyní přesněji upravte pravidla. Kliknutím na podtržené slovo "obsahuje", zadejte potřebný výraz (např. emailovou adresu odesílatele). A o řádek níže vyberte složku, kam chcete aby se zpráva přesunula (v tomto příkladu je to složka Franta).
  • Pokud chcete můžete si pravidlo v posledním kroku pojmenovat.
 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.